رییس مجلس موسسان ونزوئلا: مذاکره با اپوزیسیون شکست نخورده است

یک مقام ارشد ونزوئلا اظهار کرد، مذاکراتی که میان دولت و اپوزیسیون این کشور در جریان است، به رغم رد مشخص تاریخی جدید برای این مذاکرات، شکست نخورده است.

رییس مجلس موسسان ونزوئلا: مذاکره با اپوزیسیون شکست نخورده است

به گزارش خبرنگاران، دیوسدادو کابلو، رییس مجلس موسسان ونزوئلا در مصاحبه با خبرگزاری شینهوا اظهار کرد، دولت همچنان به یافتن راهکاری مذاکره شده برای حل بحران سیاسی ونزوئلا پایبند است.

کابلو درخصوص این مذاکرات گفت: من فکر نمی کنم این مصاحبهها شکست خورده باشند.

نمایندگان دولت و اپوزیسیون ونزوئلا در ماه مه در نروژ با یکدیگر دیدار و درباره حل بن بست سیاسی این کشور مصاحبه کردند.

رییس مجلس موسسان ونزوئلا با این حال تاکید نمود: هرگاه تلاشی برای مصاحبه صورت می گیرد، این اپوزیسیون است که میز مذاکره را ترک می نماید زیرا نمی توانند در میان خود به توافقی برسند. هیچ شفافیتی درباره اینکه سخنگوی آنان چه کسی است، وجود ندارد زیرا اتحادی میان آنان نیست و رهبری یا جهت گیری سیاسی مشخصی ندارند.

کابلو که معاون رییس حزب حاکم ونزوئلا نیز است، ادامه داد، دولت به رغم دشواری هایی که کشور با آن روبرو است، همچنان مذاکره را تایید می نماید.

به گفته این مقام ونزوئلایی، به دنبال مرگ رافائل آکوستا آروالو، افسر بازنشسته نیروی دریایی ونزوئلا، اپوزیسیون خواهان تعلیق مذاکرات پیش رو با دولت شد اما مرگ این شخص بهانه بسیار بدی برای توقف مذاکرات است.

وی اعلام کرد، نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا حتی پس از کودتای نافرجام اپوزیسیون نیز همچنان برای مذاکره تمایل دارد.

کابلو اضافه نمود: ما پس از کودتای 30 آوریل نیز مذاکرات را متوقف نکردیم. ما به عنوان پیروز میدان می توانستیم بنشینیم و موضع گیری کنیم.

به گفته کابلو، خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا مسئله ای برای اپوزیسیون این کشور و حامیان آن در واشنگتن است.

وی اضافه نمود: آنان تصمیم خواهند گرفت که می خواهند با او چه نمایند. او در حال حاضر کاملاً قابل جایگزینی و غیرقابل بازیابی است.

این مقام ونزوئلایی ادامه داد، دولت ونزوئلا نمی خواهد با کسی مبارزه کند. او همچنین از واشنگتن خواست روابط را عادی سازی کند و گفت: آمریکا باید متوجه گردد که در مقطع فعلی اگر خواهان مصاحبه با رییس جمهور ونزوئلا هستید باید با مادورو تماس بگیرید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رییس مجلس موسسان ونزوئلا: مذاکره با اپوزیسیون شکست نخورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس مجلس موسسان ونزوئلا: مذاکره با اپوزیسیون شکست نخورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید