سنجش هزینه خانواده 4 نفره در تهران

به گزارش سریال شهرزاد، میزان هزینه یک خانواده 4 نفره در تهران با شرایط صاحبخانه یا مستاجر بودن نظرسنجی شد.

سنجش هزینه خانواده 4 نفره در تهران

به گزارش گروه مالی سریال شهرزاد، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در اواخر شهریور سال جاری نظرسنجی به صورت مصاحبه حضوری با موضوع دیدگاه مردم در مورد حذف یارانه پردرآمدها انجام داده است. این نظرسنجی که به سفارش پژوهشکده مطالعات توسعه جهاد دانشگاهی توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) انجام شد به صورت ملی و با حجم نمونه 4509 نفر در نقاط شهری و روستایی کشور صورت گرفته و قابل تعمیم به کلیه شهروندان بالای 18 سال سراسر کشور است. 51 درصد نمونه مرد و 49 درصد زن بوده­اند. 30.8 درصد پاسخگویان در رده سنی 18 تا 29 ساله، 42.5 درصد در رده سنی 30 تا 49 ساله و 26.6 درصد نیز در رده سنی بالای 50 سال بوده­اند.

در یکی از سؤالات نظرسنجی از مردم پرسیده شده است با توجه به مخارج و هزینه ها در محل زندگی شما برای اداره زندگی یک خانواده چهار نفره چه میزان درآمد در هر ماه مناسب است؟. نتایج نظرسنجی نشان می دهد در سناریویی که فرد مالک منزل مسکونی باشد شهروندان به طور میانگین مبلغ 4 میلیون و 500 هزار تومان و در سناریویی که فرد مستأجر باشد مبلغ 6 میلیون و 200 هزار تومان را برای اداره یک زندگی 4 نفره مناسب دیده اند.

گفتنی است این اعداد برای استان تهران در سناریوی مالک منزل مسکونی 5 میلیون و 300 هزار و در سناریوی مستأجر 7 میلیون و 500 هزار تومان است.

برای اطلاع از آگاهی مردم در مورد درصد دریافت نمایندگان یارانه از پاسخگویان پرسیده شده به نظر شما چند درصد افراد جامعه یارانه نقدی می گیرند؟ نتایج نظرسنجی نشان می دهد دست کم 70 درصد جامعه آگاهی لازم از درصد دریافت نمایندگان یارانه ندارد. در حالی که اکنون حدود 90 درصد مردم یارانه دریافت می نمایند حدود 70 درصد مردم تصویری متفاوت از این دارد و احساس می نمایند یارانه نقدی بخش قابل توجهی از جامعه (حدود 30 درصد) حذف شده است.

توزیع پاسخگویان بر حسب دیدگاه آن ها در مورد میزان دریافت نمایندگان یارانه نقدی در جامعه

سؤال: به نظر شما در حال حاضر چند درصد از افراد جامعه یارانه نقدی دریافت می نمایند؟

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سنجش هزینه خانواده 4 نفره در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنجش هزینه خانواده 4 نفره در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید