پوشش ارتباطی پایانه های تردد زائران اربعین کامل شد

به گزارش سریال شهرزاد، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: با توجه به پوشش کامل ارتباطی در مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی و نقاط تجمع جمعیتی، در حال حاضر وزارت ارتباطات بر ارتقای ظرفیت های ارتباطی تمرکز کرده است.

پوشش ارتباطی پایانه های تردد زائران اربعین کامل شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی سریال شهرزاد به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره وضعیت ارتباطی استان ایلام و مرز مهران گفت: استان ایلام برخلاف وسعت کم از موقعیت جغرافیایی خاصی برخوردار است و با داشتن 4 هزار و 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، دروازه اصلی ورود و خروج زائران ایرانی به این کشور است.

وی با اشاره به اینکه 88 درصد کل جاده های استان ایلام دارای پوشش کامل ارتباطی است، اظهار کرد: تمامی شهرها و تعداد زیادی از روستاهای این استان با شبکه فیبرنوری به هم متصل شده اند که امکان تبادل اطلاعات در مقیاس بالا را فراهم می کند و با تدابیر اجرا شده تمامی جهتهای منتهی به پایانه مرزی مهران در این استان دارای پوشش کامل ارتباطی هستند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تاکید کرد: در سالهای گذشته حدود 65 درصد ترافیک اربعین ار مرز مهران بوده است در سال جاری نیز تاکنون بیش از 70 درصد زائران از این جهت عبور کرده اند.

فلاح جوشقانی درباره اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر 13 سایت سیار توسط اپراتورهای تلفن همراه در مراکز جمعیتی پایانه مهران راه اندازی شده است و در طی دو ماه گذشته اپراتورها با نظارت رگولاتوری به منظور پایداری و افزایش تاب آوری سایت های ارتباطی برای تعویض باطری ها و تجهیز برخی از سایت ها به دیزل ژنراتور برق اقدام کرده اند.

وی اضافه کرد: شرکت مخابرات ایران نیز تعداد زیادی باجه تلفن همگانی ثابت را در شهر مهران برای زائرانی که دسترسی به تلفن همراه ندارند راه اندازی کرده است و 37 باجه شرکت پست بانک در پایانه مهران به طور شبانه روزی به زائران خدمات ارائه می کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پوشش ارتباطی پایانه های تردد زائران اربعین کامل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش ارتباطی پایانه های تردد زائران اربعین کامل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید