پیروزی مقابل پورتوریکو، قابل پیش بینی و آسان

به گزارش سریال شهرزاد، نماینده مقتدر قاره کهن در قهرمانی والیبال دنیا در اولین دیدار نماینده آمریکای مرکزی را با شکست سه بر صفر بدرقه کرد.

پیروزی مقابل پورتوریکو، قابل پیش بینی و آسان

به گزارش سریال شهرزاد ، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در مسابقات قهرمانی دنیا 2018 به پیروزی آسان 3 بر صفر مقابل پورتوریکو رسید. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای نخستین بازی تیمش در مسابقات قهرمانی دنیا با توجه به مصدومیت مرتضی شریفی از سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، علی شفیعی، فرهاد قائمی ، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.

با توجه به سابقه دیدارهای دو تیم و اصولاً تفاوت کیفیت تیم های ایران و پورتوریکو، برتری محتمل شاگردان کولاکوویچ بر حریف آمریکای مرکزی پیش بینی می شد. سعید معروف، بازیساز تیم ملی والیبال ایران در ست نخست بیشتر با اسپک های قدرتی خود و در دو سر آنتن استفاده کرد، ضمن اینکه مدافعان وسط ایران نیز در مهار و کنترل حملات پورتوریکو، بسیار باهوش و قدرتمند عمل کردند. پلامن کنستانتینوف، سرمربی تیم ملی والیبال بلغارستان نیز که شاگردانش با ایران بازی دارند با حضور در سالن، شاهد بازی حریف آینده تیمش از نزدیک بود. امتیاز 25 ست نخست برای ایران توسط صابر کاظمی از منطقه 2 به دست آمد در حالی که بازیکنان پورتوریکو تنها 19 امتیاز کسب کردند.

ست دوم نیز با برتری تیم ملی ایران شروع شد به طوری که سرمربی حریف پس از اینکه تیمش 3 بر صفر عقب افتاد، نخستین وقت استراحت را برای تیمش تقاضا کرد. آنالیزورهای تیم ملی والیبال پس از سرانجام ست نخست، معتقد بودند که تیم ملی ایران می تواند به راحتی این بازی را به سود خود تمام کند. نتیجه 13 بر 6 در ست دوم، دست کولاکوویچ را برای محک زدن بازیکنان دیگر باز گذاشت و جواد معنوی نژاد، لژیونر تیم ایران، جای فرهاد قائمی را گرفت. در امتیاز 21 بر 13 به سود ایران، نیز صابر کاظمی به جای امیر غفور وارد زمین شد. محمد وادی نیز در امتیازات سرانجامی به خوبی جای سعید معروف را پر کرد. نتیجه 25 بر 14 ست دوم نیز نشان دهنده برتری مطلق تیم ملی ایران بود. حدود 100 تماشاگر ایرانی حاضر در سالن فرهنگ و ورزش شهر وارنا در ست سوم نیز شاهد هنرنمایی بازیکنان ایران بودند که با نتیجه 25 بر 18 تمام شد. تیم ملی والیبال کشورمان در بازی بعدی خود از ساعت 22:10 پنج شنبه به مصاف بلغارستان، میزبان مسابقات خواهد رفت.

منبع: ایران ورزشی

به "پیروزی مقابل پورتوریکو، قابل پیش بینی و آسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی مقابل پورتوریکو، قابل پیش بینی و آسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید