400 واحد صنعتی در گیلان آماده بهره مندی از فناوری نانو

به گزارش سریال شهرزاد به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، با هدف ایجاد بسترهای همکاری با مراکز متولی صنعت در کشور، نشست صنعتی معرفی فرصت های اقتصادی فناوری نانو برای صنایع استان گیلان برگزار گردید.

400 واحد صنعتی در گیلان آماده بهره مندی از فناوری نانو

در راستای ترویج صنعتی و توسعه فناوری نانو و با هدف ایجاد بسترهای همکاری با مراکز متولی صنعت در کشور، نشست صنعتی معرفی فرصت های اقتصادی فناوری نانو برای صنایع استان گیلان، در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار گردید.

اسماعیل مقدس، رئیس اداره فناوری و پژوهش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، با اشاره به وجود بیش از 3 هزار واحد صنعتی در استان، گفت: در حال حاضر، بیش از 400 مجموعه صنعتی فعال در حوزه های صنعتی مختلف همچون مواد غذایی، مواد شیمیایی و نساجی، در استان گیلان وجود دارد که از ظرفیت مناسبی برای بهره مندی از فناوری های نوظهور همچون نانو برخوردارند.

مقدس با اشاره به اهمیت تحقیق و توسعه در واحدهای صنعتی، گفت: بکارگیری فناوری نانو در صنعت باید با همکاری نهادها، مورد توجه صنایع قرار گیرد.

وی ارتباط تنگاتنگ جامعه دانشگاهی و پژوهشی، وزارت صمت، واحدهای صنعت و معدن استان، ستاد نانو و صنایع را زمینه ساز رفع شدن بسیاری از مسائل موجود دانست و لزوم حمایت های ستاد از پروژه های تحقیق و توسعه را در میزان استقبال صنایع از فناوری های موجود امری اثرگذار و مهم برشمرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "400 واحد صنعتی در گیلان آماده بهره مندی از فناوری نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 واحد صنعتی در گیلان آماده بهره مندی از فناوری نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید