زور مرغداران به اتحاد فروشندگان چربید ، مرغ خیال ارزانی ندارد

با وجود آنکه اعضای اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تصمیم به خرید مرغ زنده به قیمت 8700 تومان گرفته بودند اما قیمت این حیوان زنده کمتر از 9500 تومان از سوی مرغداران اعلام نشده است.

زور مرغداران به اتحاد فروشندگان چربید ، مرغ خیال ارزانی ندارد

در چند وقت اخیر به دلیل افزایش قیمت خوراک دام و هزینه های نگهداری مرغ، قیمت تمام شده این محصول خوراکی که با کاهش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه جزو معدود محصولات پروتئینی سفره ایرانی ها قرار گرفته، روند صعودی قابل ملاحظه ای به خود گرفته و حتی طرح های دولتی برای عرضه مرغ منجمد تأثیر چندانی در بازار نداشته است و به نظر می رسد صنف فروشندگان خود دست به کار شده اند.

روز گذشته رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی به اعضای خود سفارش نموده که مرغ زنده را بیش از کیلویی 8700 تومان خریداری ننمایند اما طبق شنیده ها، مرغداران و پرورش دهندگان مرغ هیچ توجهی به این اقدام فروشندگان سطح شهر ننموده و هر کیلو مرغ زنده را به نرخ بیش از 9 هزار تومان عرضه نموده اند.

در این رابطه مهدی یوسف خانی - رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی - به خبرنگاران گفت: به اعضای اتحادیه برای کنترل قیمت و شناسایی افراد گران فروش پیشنهاد شد تا هر کیلوگرم مرغ زنده را به قیمت بیش از 8700 تومان خریداری ننمایند اما این موضوع به دلیل عدم همراهی پرورش دهندگان مرغ اجرایی نشد و هر کیلو مرغ زنده شب گذشته به قیمت 9500 تومان درب مرغداری عرضه شد.

وی ادامه داد: مرغ زنده که به قیمت 9500 تومان خریداری شده با سود بسیار اندک کشتارگاه و شرکت های پخش با قیمت کیلویی 13 هزار و 400 تومان در اختیار فروشندگان سطح شهر قرار گرفته و با مشخص سود یک هزار تومانی به قیمت 14 هزار و 400 تومان به مصرف نماینده نهایی عرضه شده است.

یوسف خانی در پاسخ به این سؤال که اگر قیمت مرغ زنده 8700 تومان مشخص گردد، قیمت نهایی گوشت مرغ برای مصرف نماینده کیلویی چقدر خواهد بود، گفت: اگر هر کیلو مرغ زنده به قیمت 8700 تومان خریداری گردد، قیمت مرغ تازه گرم برای مصرف نماینده 13 هزار و 400 تومان خواهد بود.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تأکید کرد: اگر فروشندگان از خرید مرغ زنده امتناع نمایند بازار با کمبود در عرضه روبرو خواهد شد و این موضوع گرانی بیشتری را به بازار مرغ تزریق خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زور مرغداران به اتحاد فروشندگان چربید ، مرغ خیال ارزانی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زور مرغداران به اتحاد فروشندگان چربید ، مرغ خیال ارزانی ندارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید