طرح همیاران سلامت در دانشگاه خوارزمی اجرا می گردد

به گزارش سریال شهرزاد، معاون دانشجویی دانشگاه خوارزمی از اجرای طرح همیاران سلامت در این دانشگاه اطلاع داد و گفت: کوشش می کنیم تا مسائل دانشجویان در معرض خطر را شناسایی و به برطرف آن یاری کنیم.

طرح همیاران سلامت در دانشگاه خوارزمی اجرا می گردد

احمد زنگانه، معاون دانشجویی دانشگاه خوارزمی در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه سریال شهرزاد، با اشاره به فعالیت مرکز مشاوره این دانشگاه گفت: مسائل دانشجویان از مسائل جامعه جدا نیست.دانشجو همان دغدغه ها و استرس های دیگر افراد جامعه را تجربه می نماید.

زنگانه شرح داد: آینده شغلی دانشجویان، یا اینکه از خانواده جدا شده و باید با محیط جدید تطبیق یابد، به ویژه برای دانشجویانی که از شهر های دیگر به دانشگاه می آیند، مسائلی را ایجاد می نماید.

معاون دانشجویی دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه حل کردن این مسائل زمان بر است، اضافه نمود: با برگزاری کلاس های مشاوره به صورت هفتگی، کوشش می کنیم تفاوت بین سبک زندگی خانوادگی و خوابگاهی را برای دانشجویان کاهش دهیم.

وی ادامه داد: در ابتدای هر سال تحصیلی طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید اجرا می گردد و مسائل و مسائل دانشجویان را آنالیز می کنیم. سلامت جسمی دانشجویان هم براساس دفترچه هایی که وزارت علوم می دهد، ثبت می گردد.

زنگانه اعلام کرد: با ثبت اطلاعات، دانشجویانی که در معرض خطر هستند، شناسایی می شوند و مرکز مشاوره این افراد را جذب نموده و تا حد توان مسائلشان را حل می نماید.

وی به اجرای طرح همیاران سلامت در دانشگاه خوارزمی اشاره نمود و گفت: با یاری همیاران سلامت، گزارش هایی از وضعیت جسمی و روانی دانشجویان به دست می آوریم و کوشش می کنیم تا مسائل دانشجویان را کاهش دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "طرح همیاران سلامت در دانشگاه خوارزمی اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح همیاران سلامت در دانشگاه خوارزمی اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید