فرانسه: ایران گام بعدی کاهش تعهدات برجامی را اجرایی نکند

به گزارش سریال شهرزاد، فارس نوشت: وزارت خارجه فرانسه با نگران کننده و تنش زا خواندن کاهش تعهد ایران به برجام، گفت ایران نباید گام دیگری در این راستا بردارد.

فرانسه: ایران گام بعدی کاهش تعهدات برجامی را اجرایی نکند

به نوشته خبرگزاری رویترز، اگنس واندر مول سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه چهارشنبه در نشست خبری گفت: ایران باید از عبور از یک مرحله جدید از اقدامات نگران کننده ای که تنش ها را تشدید می نماید، خودداری کند.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی با اشاره به این که در صورت پایبندی اروپا به برجام، تهران نیز تعهدات توافق هسته ای سال 2015 را اجرا می نماید، گفت که ایران در حال کار روی بر سانتریفیوژهای پیشرفته IR-9 برای غنی سازی اورانیوم است.

ژان ایو لودریان هم روز سه شنبه در مصاحبه با روزنامه فیگارو نه تنها گفت ایران باید به برجام پایبند باشد، بلکه محدود کردن مسائل دیگری از جمله فعالیت های موشکی و منطقه ای ایران را هم جزو اهداف پاریس برشمرد.

این در حالی است که با گذشت یک سال و نیم از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای، اتحادیه اروپا تعهدات خود برای جبران آثار تحریم های یکجانبه آمریکا را اجرایی نکرده است. جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت ماه سال جاری در سالگرد خروج آمریکا از برجام، گفت در بازه های 60 روزه و تا زمان اجرایی شدن تعهدات کشورهای باقی مانده در برجام، به مرور پایبندی خود را به برجام کاهش می دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "فرانسه: ایران گام بعدی کاهش تعهدات برجامی را اجرایی نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: ایران گام بعدی کاهش تعهدات برجامی را اجرایی نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید